Pojezierze Mazurskie, Mazury – obszar na północy kraju rozdzielający północną, nabrzeżną część od centralnych nizin nazywany jest w różny sposób. Bez względu jednak na nazewnictwo cały czas zachowuje swój unikatowy naturalny charakter: jest pasem jezior, rzek i stawów, sztucznych i naturalnych kanałów wodnych połączonych ze sobą w ogromny żeglarski organizm. To sprawia, że Mazury są rajem dla żeglarzy przyjeżdżających tu z całej Europy, ale i dla turystów, którzy szukają nieco innych wrażeń. Często wybieranym miastem na spędzenie wakacji jest natomiast Giżycko (https://pl.wikipedia.org/wiki/Gi%C5%BCycko).

Dlaczego Mazury?

Powodów, dla których warto wybrać noclegi w Giżycku i spędzić przynajmniej tydzień urlopu lub wakacji na Mazurach, jest sporo. Można długo wymieniać standardowe i oklepane, jak wspaniała atmosfera, doskonałe położenie, niepowtarzalny klimat miejsca – ale można się też skupić na konkretach. W Giżycku funkcjonuje kilka przystani dla łodzi, w tym również specjalistyczne przeznaczone do cumowania dużych żaglówek i jachtów. Można pływać samemu lub wypożyczyć łódkę od jednego z miejscowych armatorów. W samym mieście nie brakuje też rozrywek typowo kulturalnych, cyklicznych imprez, koncertów – także organizowanych na plaży – wesołych miasteczek dla dzieci, parków rozrywki i parków linowych. Oczywiście podstawową atrakcją są jeziora: Kisajno oraz Niegocin, piaszczyste, zadbane plaże, kąpiele wodne i słoneczne, ale nie wolno zapominać o rejsach rzecznymi statkami, które mogą trwać nawet kilka godzin czy o zwykłym spacerze lub wyprawie rowerowej. Coś dla siebie znajdą tu także miłośnicy historii, ponieważ Giżycko jako miejscowość liczy sobie kilkaset lat, a co za tym idzie, znajduje się tu kilka ciekawych zabytków.

Cena nie przeraża

Jednak dla wielu turystów przybywających do Giżycka na wakacje, najważniejszy okazuje się aspekt finansowy. Tutejsza baza noclegowa pozwala na szczęście na znaczne manewrowanie budżetem poświęconym na wyjazd. Można więc z powodzeniem poszukać i znaleźć tanie noclegi (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,gizycko,0.html), oszczędzając tym samym pieniądze. Do wyboru są pokoje hotelowe, w pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych, ale również miejsca pod namiotami, na polach campingowych, w domkach letniskowych. W okresie wakacyjnym otwierane są dla turystów także prywatne domy, których właściciele wynajmują kwatery. Zróżnicowanie noclegów i ich cen sprawia natomiast, że każdy bez problemu znajdzie miejsce do spania za cenę odpowiadającą jego wymaganiom.