Wiele osób zapewne nie może się doczekać tego, by pojechać na prawdziwe zwiedzanie Polski. Dlatego tak często rezerwujemy wielickie noclegi (meteor-turystyka.pl) ponieważ wiemy, że w tej miejscowości powinien być każdy Polak, któremu zależy na bardzo dobrym poznaniu swojej ojczyzny. Skoro interesuje nas tutejsza baza noclegowa to przy okazji chcemy się dowiedzieć, z jakimi ciekawymi zabytkami możemy mieć do czynienia podczas pobytu w tej miejscowości. Chociaż doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, że Wieliczka słynie przede wszystkim z tego, że to właśnie tutaj znajduje się zabytkowa kopalnia soli to w tym ciekawym mieście zobaczymy jeszcze wiele innych interesujących miejsc.

Powinniśmy mieć na uwadze, żeby obejrzeć tutejszy majestatyczny zamek. Budowla rzeczywiście pochodzi z XIII wieku, niestety podczas II Wojny Światowej uległ on zniszczeniu. Na szczęście kilkadziesiąt lat po tym smutnych wydarzeniach, został on odbudowany. Kolejnym ciekawym zabytkiem, na który warto zwrócić uwagę, jest klasztor reformatorów św. Franciszka z Asyżu, który pochodzi z pierwszej połowy XVII wieku. Jednocześnie możemy tutaj mówić o tym, że zespół świątyń oraz sam klasztor był wielokrotnie przebudowywany na przestrzeni wieków. Skoro Wieliczka kojarzy nam się ewidentnie z wydobywaniem soli, powinniśmy również zwiedzić zabytkową warzelnię, która pochodzi z początków XX wieku. W tamtych czasach funkcjonowanie budynku uchodziło za niezwykle innowacyjne, ponieważ do czynienia mieliśmy z warzelnią próżniową. Jednocześnie budynek sprawnie funkcjonował aż do końca XX wieku.
Jeśli już zdecydujecie się na przyjazd do Małopolski, to koniecznie musicie odwiedzić Podhale i Bukowinę Tatrzańską.

Kolejnym ciekawym zabytkiem, który warto zobaczyć, jest pałac Przychockich, który pochodzi z końca XVIII wieku, jednocześnie w kolejnych wiekach był dodatkowo przebudowywany. Budynek do dnia dzisiejszego jednak zachował styl klasycystyczny. Oczywiście nie są to jedyne zabytki, jakie z powodzeniem możemy podziwiać w Wieliczce, ponieważ jest ich zdecydowanie więcej. Warto w takim razie zaplanować sobie, przynajmniej kilka dni wypoczynku w tym mieście. To się na pewno wszystkim opłaci, ponieważ będzie można poznać to miasto z zupełnie innej perspektywy.