Wydawać by się mogło, że ilość atrakcji w takim niepozornym miasteczku jak Ustroń jest dość ograniczona. Nic jednak bardziej mylnego! To miasto aż roi się od ciekawych atrakcji i doskonale przygotowanych kwater noclegowych (). Baza noclegowa w Ustroniu zapewnia wyjątkowo rozległy wybór dobrze przygotowanych kwater. Począwszy od tych przewidywanych dla całych rodzin, jak i tych dla osób przybywających tu samotnie. Ustroń zapewnia komfort i wygodę wypoczynku dla każdego.

Wśród malowniczych uliczek miasta znajdziemy sporo zabytków, może nie wielkiego formatu, ale zwiedzenie któregoś z lokalnych kościołów na pewno będzie miłym przeżyciem. Tam też można spotkać rdzennych mieszkańców Beskidu, dla których religia od zawsze była ważną częścią kultury. Jeżeli już o kulturze mowa, to ciężko nie wspomnieć o Muzeum Etnograficznym, które mieści się w autentycznym dawnym domostwie tych rejonów. Głównym tematem ekspozycji jest życie Ślązaków Cieszyńskich, od dawien dawna mieszkańców tych ziem.

Miasto Ustroń jest jednak bardziej znane z jeszcze jednej rzeczy. Jest to niezwykle ważny punkt uzdrowiskowy, o wyjątkowym klimacie i samo przebywanie tutaj poprawia samopoczucie wielu osobom. Leczy się tutaj choroby reumatyczne i ogólne zaburzenia ruchu, a także wszystkie dolegliwości związane z układem krążenia i zaburzeniami funkcji układu oddechowego. Sanatoria znajdujące się w Ustroniu są wyposażone w najnowocześniejsze sprzęty i technologie, jednakże podstawą leczenia jest specyficzny mikroklimat i wyjątkowo czyste powietrze. Można tutaj skorzystać z kąpieli solankowych, borowinowych, czy też wykonywać gimnastykę rehabilitacyjną na świeżym powietrzu, jednocześnie lecząc się i podziwiając górskie pejzaże. Ciekawostką dla osób przebywających w sanatoriach są groty solne, w których panuje podobny mikroklimat, jak nad morzem, dlatego też Ustrońskie uzdrowisko jest uznawane za tak uniwersalne. Wizyta w takiej grocie to świetny sposób na relaks, zwłaszcza dla osób borykających się z cięższymi, neurologicznymi przypadłościami, jak na przykład nerwica. Dla osób spragnionych większej rozrywki i odrobiny luksusu powstały w Ustroniu kryte i otwarte baseny, czynne cały rok. To tutaj odbywa się rehabilitacja w formie wodnego fitnessu, czyli połączenia pływania i gimnastyki.