Tajemnice górskiej natury Bukowiny Tatrzańskiej

Bukowina Tatrzańska jest gminą wiejską znajdującą się na Podhalu w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim. Na Podhalu polecamy także odwiedzić Kościelisko i Biały Potok, o którym już wspominaliśmy. Bukowina znajduje się na wysokości od 860 metrów do 1000 m.n.p.m. Znajduje się ona niecałe 17 kilometrów od Zakopanego. Pierwsze zapiski jako o wsi pochodzą już z XII wieku. Była ona typową podhalańską osadą rolniczą. Jednak przemiany społeczne i ustrojowe po I wojnie światowej spowodowały, że na terenie całego kraju zaczęła rozwijać się gałąź przemysłu jaką jest turystyka. Zaczęto inwestować w bazę noclegową i gastronomiczną, która rozwinęła się do tego stopnia, że obecnie Bukowina jest jedną z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejscowości.

W Bukowinie Tatrzańskiej każdy znajdzie coś dla siebie zarówno jeśli chodzi o nocleg, jak i o bazę gastronomiczną. Baza noclegowa składa się z pensjonatów, domów wypoczynkowych, willi i domów gościnnych. Ceny noclegów w Bukowinie Tatrzańskiej nie są jakieś bardzo wysokie. Można wynająć miejsce noclegowe za 25 złotych za dobę. Oczywiście, większe ceny wiążą się też z lepszymi warunkami, dodatkowymi wygodami lub na przykład z wykupieniem noclegu z posiłkiem. Ofert jest tak dużo, że z pewnością nawet najbardziej wymagający turysta znajdzie coś, co będzie mu w pełni odpowiadało. Wykupując noclegi, możemy być pewni, że będzie to dobry wybór jeżeli wolimy spokojniejsze miejscowości, bez nadmiernej liczby turystów i takie, które zachowały jeszcze swój pierwotny charakter i klimat.

Będąc w Bukowinie Tatrzańskiej oprócz spacerów po górach i odwiedzaniu miejsc natury, które są słynnymi punktami górskich wycieczek, warto też wybrać się do centrum rekreacyjno-rehabilitacyjnego Termy Bukowina. Jest to centrum składające się z 20 basenów, zjeżdżalni i innych atrakcji przygotowanych zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych. Jest to więc doskonałe miejsce na zrelaksowanie się i całodobową rodzinną zabawę. W relaksie pomoże też centrum Wellness i SPA, które oferuje masaże oraz wiele zabiegów typy Wellness, warto więc skorzystać.

3 Comments

  1. Termy w Bukowinie każdego postawią na nogi i ma się siłę na górskie wędrówki

  2. zgadzam się. termy są rewelacyjne, a najbardziej oczywiście w sezonie zimowym, kiedy leżąc w ciepłej wodzie podziwiasz zaśnieżone szczyty górskie…

  3. Ja byłam tam na wycieczce z mężem, było bardzo romantycznie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2018 Bim Bam Bom !