Radków jest miastem wyjątkowym posiadającym niezwykły czar i urok, który zwabi do mieściny każdego przyjezdnego. Bogata paleta atrakcji oraz zachwycająca architektura zabytków to jedne z nielicznych cech charakterystycznych. Granicząca z Czechami miejscowość przyciąga do siebie nie tylko rodaków, ale i obcokrajowców oferując atrakcje i dobre oferty noclegowe z bonusami. Tym dodatkiem jest zazwyczaj rabat lub zniżka na bilet do zwiedzenia danego miejsca. W Radkowie ich nie brakuje, począwszy od przepięknego Zalewu Radkowskiego, który leży w dolinie otoczonej lasem z niesamowitym widokiem na Góry Stołowe oddalone zaledwie kilka kilometrów od centrum miasta, a kończąc na perełce, czyli Szczelińcu Wielkim.

Przodującą pozycję w najbardziej znanej i obleganej atrakcji są Góry Stołowe, a szczególnie Szczeliniec Wielki. Ten najwyższy szczyt charakteryzuje się nietypowym kształtem, tworząc płaski i dość szeroki masyw z wieloma malutkimi szczelinami oraz głębokimi wąwozami. Na całej powierzchni znaleźć można skały przypominające kształtem sylwetki zwierząt takich jak wielbłąd, słoń, mamut, kwoka i wiele innych. Głównym punktem natomiast jest skała nazywana „Fotelem Pradziada”, na którą dzięki specjalnym metalowym schodkom można bez problemu wejść i podziwiać przecudowną panoramę regionu.

Szczeliniec jest uznanym miejscem turystycznym ze względu na wielość ciekawych kształtem skał, na szlaki turystyczne oraz na niebanalny teren. Miłośnicy spacerów po górach powinni chociaż raz w życiu znaleźć się w tym miejscu, aby poznać uczucie zdobytej góry, ze szczytu której widok zapadnie w pamięci każdego na całe życie. Oprócz samego zwiedzania górskich szlaków, na terenie parku znajduje się schronisko, gdzie można odpocząć, coś zjeść, napić się, a nawet przenocować.