Na obrzeżach Wolińskiego Parku Narodowego znajduje się niewielka, urokliwa miejscowość Wisełka. To doskonała alternatywa dla zatłoczonych, położonych 10 km dalej Międzyzdrojów. Miejsce idealne dla ludzi spragnionych bliskiego kontaktu z naturą. Wisełka to piękna osada położona pośród sosnowych lasów. W sezonie lasy pełne są zapalanych grzybiarzy. Nie ma się czemu dziwić, bo i warunki do zbierania grzybów są doskonałe. Niewątpliwą zaletą miejscowości jest więc jej atrakcyjne położenie. Okalają ją nie tylko sosnowe lasy, ale również dwa piękne jeziora: Wisełka oraz Zatorek. Zdecydowana większość turystów wybiera jednak Wisełkę przez wzgląd na dostęp do morza.

By móc jednak dostać się do plaży, najpierw trzeba pokonać 1,5 km pasu sosnowego zagajnika. Wielu turystów to zniechęca. Wybierają więc miejscowości bezpośrednio leżące nad morzem. W rezultacie Wisełka przez wzgląd na swoje oddalenie jest mniej popularna niż Międzyzdroje. Turyści wypoczywający w tej miejscowości doceniają jej kameralny charakter. Zresztą jeśli codzienne wędrówki dadzą nam się we znaki, nic nie stoi na przeszkodzie, by wypoczywać na o wiele lepiej zagospodarowanym pod względem turystycznym brzegiem jeziora Wisełka. Znajduje się tu między innymi wypożyczalnia łódek oraz żaglówek. Jezioro obfituje ponadto w różne gatunki ryb: okonie, szczupaki czy węgorze. Zapaleni wędkarze od wczesnej wiosny do później jesieni mogą mile spędzać czas nad brzegiem urokliwego jeziora otoczonego lasem, polami oraz pięknymi łąkami.

Wisełka przyciąga przede wszystkim senną i kameralną atmosferą. Brak tutaj spektakularnych atrakcji turystycznych, a nawet informacji turystycznej. Cichy i spokojny charakter miejscowości to jednak jej zaleta. Pełno jest bowiem nad polskim Bałtykiem zatłoczonych kurortów. Wisełka może stanowić spokojną alternatywę, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Zachwyca nie tylko położenie osady, ale również jej mieszkańcy. Osada jest niezwykle otwarta na turystów, praktycznie każdy mieszkający tu człowiek udzieli interesujących informacji odnośnie do tego, co warto zobaczyć w Wisełce.

Opcja noclegowa również nie pozostawia wiele do życzenia. Turyści do dyspozycji mają przede wszystkim nowe obiekty, niedawno wybudowane. Pełno tu (zobacz – Wisełka noclegi) domów wczasowych, wypoczynkowych, pensjonatów czy gospodarstw agroturystycznych, które pozwolą w pełni zregenerować siły. Miejscowość wyróżnia również duża zawartość jodu w powietrzu. Jeśli chcemy podreperować swoje zdrowie, to Wisełka będzie do tego miejscem idealnym. Zwłaszcza, że w jego pobliżu znajduje się mnóstwo doskonale wytyczonych tras spacerowych oraz turystycznych.