Łeba znana jest jako letnia stolica Polski. Tutaj przeżyjemy idealne wakacje, pełne słońca, morskiej bryzy i licznych atrakcji. Miasto położone na Wybrzeżu Słowińskim, w województwie pomorskim, każdego roku przyciąga setki turystów. Baza noclegowa w tym miejscu jest wyjątkowo rozbudowana i komfortowa, dzięki czemu każdy znajdzie kwaterę dla siebie (Łeba – szukaj z meteorem). Łeba to propozycja zarówno dla rodzin z dziećmi szukających spokojnej atmosfery, jak i przyjaciół lubiących zaszaleć. Różnorodna i rozbudowana oferta turystyczna, pozwala spędzić chwile urlopu w wymarzony sposób.

Pierwsza obecność człowieka w tym miejscu datowana jest na epokę neolitu, o czym świadczą wykopaliska archeologiczne. Swój obecny kształt Łeba uzyskała najprawdopodobniej w XIII wieku, kiedy to ukształtowanie terenu stało się bardziej przyjazne. Rozdzielenie jezior Sarbsko i Łebsko utworzyło mierzeję, na której mieszkańcy trudniący się rybołówstwem znaleźli swoje miejsce do życia i pracy. Dzisiejszy charakter kurortu to efekt rozwoju miasta w kierunku wypoczynkowym na przełomie XIX i XX wieku. Jeszcze do niedawna Łeba uznawana była za uzdrowisko, toteż powstawały tu sanatoria i zakłady lecznictwa, korzystające ze specyficznego mikroklimatu mającego pozytywny wpływ na zdrowie, między innymi na choroby układu oddechowego, przemiany materii i narządy ruchu.

Dodatkowo ogromne znaczenie dla turystów ma kwestia zabytków w Łebie. Znaleźć ich tu można stosunkowo dużo, a wśród najciekawszych wymienić należy Rheintochter – niemiecki poligon doświadczalny broni rakietowej z czasów II wojny światowej. To ciekawe i ważne miejsce na mapie polskiego wybrzeża, którego podczas zwiedzania nie powinniśmy ominąć. Nie zapominajmy także o znajdujących się po zachodniej stronie miasta, pozostałościach murów gotyckiego kościoła św. Mikołaja, który stał w tym miejscu w wieku XIV.

W kurorcie można także znaleźć zabytkowe chaty rybackie, których skupiska znajdują się w okolicy portu oraz głównych ulic. Szukając śladów przeszłości, dobrze jest też odwiedzić okoliczne wsie, w których zachowały się zabytki kultury Słowińców.

Swoją renomę Łeba zawdzięcza również licznym atrakcjom i ciekawostkom, jakie możemy spotkać na jej terenach. Lunaparki, plaża, deptak to tylko niewielka część miejsc, które warto zobaczyć. Wakacyjny wyjazd do tego nadbałtyckiego miasta, pozwoli nam wypocząć wśród pięknych widoków i świeżego powietrza oraz dostarczy nam wspaniałych emocji, wspomnień i pomoże naładować akumulatory na kolejny rok.