Kąty Rybackie to niewielka, spokojna wioska rybacka położona w zachodniej części Mierzei Wiślanej. To doskonałe miejsce dla tych, którzy chcą wypocząć w miejscach nieobleganych przez turystów. Do wyboru mamy sporą ilość ośrodków wczasowych oraz kwater prywatnych.

Okolica obfituje w liczne atrakcje. Przede wszystkim doskonałe warunki znajdą tu zapaleni żeglarze, wędkarze oraz zwolennicy biernego wylegiwania się na plaży. Brak tu hordy rozwrzeszczanych turystów okupujących każdy wolny skrawek przestrzeni. Mierzeja Wiślana na której to znajduje się miejscowość słynie z rozległych, pięknych i szerokich plaż. W zachwyt wprawia zwłaszcza kolor- bursztynowo-złocisty, zachęca do długiego leżakowania i zażywania kąpieli słonecznych. Dodatkowym atutem jest wspaniały klimat, pozytywnie oddziałuje na górne drogi oddechowe, układ krążenia oraz nadszarpnięty codzienną bieganiną układ nerwowy. Poprawie samopoczucia sprzyja również klekot i śpiew okolicznych chronionych gatunków ptaków- zwłaszcza kormorana czarnego i czapli siwej.

Z kolei na wędkarzy czeka w Katach Rybackich doskonały połów. Na przynętę można złapać zarówno słodkowodne ryby bytujące w zalewie jak i słonowodne, docierające tu aż z Bałtyku. Wędkarze muszą jednak pamiętać o wykupieniu specjalnego pozwolenia na połów. Jest to zaledwie koszt 16 zł w skali miesiąca. Polecamy wypożyczyć w porcie Katy Rybackie łódkę. Czekając na dorodne okazy można rozkoszować się ciszą i malowniczymi widokami rozpościerającymi się na brzeg Zalewu Wiślanego.

Z Kątami Rybackimi turyści w całej Polsce mają związane piękne wspomnienia. Przez lata o wolne miejsca noclegowego można było starać się jedynie u mieszkańców. Dzisiaj wioska wygląda zupełnie inaczej niż na początku lat 90-tych. Zagościły w niej hotele, pensjonaty, rozrosły się również ośrodki wczasowe. Całe szczęście zmiany te nie zaszły tak daleko jak w innych miejscowościach. Baza noclegowa (Kąty Rybackie ➦ meteor-turystyka.pl) nadal opiera się o zabytkowe rybackie domostwa. W Kątach Rybackich wypoczywa się zupełnie inaczej niż w zatłoczonym Gdańsku czy Mielnie. Doskonale położone noclegi gwarantują bliski kontakt z naturą. Budzi nas tutaj śpiew i świergot ptaków a nie gwar dochodzący z ruchliwej ulicy. Co bardziej wymagający turyści znajdą tu doskonałe warunki do wypoczynku w ośrodkach o wysokim standardzie.

Nigdzie indziej w Polsce nie spotkamy tak pięknych, szerokich i długich plaż. Na pochwałę zasługuje również to, że plaże te są utrzymane w czystości. Do tego można również wymienić niewielką liczbę turystów- brak tu wszechobecnej komercji typowej dla innych nadmorskich miejscowości.