Bieszczady to niezwykle interesujący region naszego kraju. Oferuje przede wszystkim możliwość wypoczynku w ciszy i spokoju, pośród przepięknej i bardzo bogatej roślinności. Wśród miejscowości, które na pewno zasługują na odwiedzenie, na czołowych miejscach powinien znaleźć się Polańczyk. Jest to wieś, która oferuje przede wszystkim możliwość wypoczynku w spokoju. Dlatego jak chodzi o noclegi Polańczyka to istnieje możliwość wyszukania bardzo wielu atrakcyjnych miejsc przede wszystkim jeśli  chodzi o kwatery prywatne. Baza noclegowa to także przepięknie położone hotele i ośrodki wypoczynkowe, których w tej okolicy przybywa z każdym rokiem.

Będąc w Polańczyku na pewno warto skorzystać przede wszystkim z możliwości, jakie daje okolica. Krajobrazy Bieszczad to bogata roślinność jak również możliwość zobaczenia w naturalnych warunkach bardzo wielu zwierząt, które nie są spotykane w innych miejscach naszego kraju. Miejscowość leży na trasie bardzo wielu szlaków pieszych jak również rowerowych, dzięki czemu szybko można znaleźć interesujące dla siebie opcje.

Polańczyk to także bliskość jeziora Solińskiego, dlatego też bez problemu można skorzystać z kąpieli w jego wodach. Zapaleńcy żeglugi i innych sportów wodnych również na pewno znajdą tutaj odpowiednią dla siebie ofertę. Warto zwiedzić znajdujące się na jeziorze wyspy, które są ostoją ptaków jak również umożliwiają zobaczenie bardzo wielu niespotykanych w innych miejscach gatunków roślin.
W samej miejscowości na uwagę zasługuje także Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości, będące obiektem religijnym dla osób wyznania prawosławnego. Przepiękny ołtarz i dzwonnica to te rzeczy, które na pewno koniecznie należy zobaczyć. W wielu pobliskich miejscowościach również można oglądać interesujące budynki uznane za zabytkowe.

W okolicy Polańczyka jest bardzo wiele miejsc, z których można podziwiać przepiękną panoramę Bieszczad. Miejsce jest idealne zarówno dla osób, które podczas urlopu uwielbiają leniuchowanie, jak też dla tych, którzy preferują bardziej aktywne formy odpoczynku. Powstaje także coraz więcej atrakcji dla dzieci, co sprawia, że Polańczyk staje się idealnym miejscem na odpoczynek dla całych rodzin. Położenie miejscowości powoduje, że z każdego zakątka Polski można tam bez problemu dojechać, zarówno samochodem, jak tez korzystając z innych form podróży.