Poza latarnią morską, charakterystycznymi rzędami drewnianych i betonowych falochronów, Niechorze oferuje również wiele innych ciekawych miejsc i atrakcji. Jedynym z nich jest Muzeum Rybołówstwa, które znajduje się w niewielkiej willi przy Alei Bursztynowej. W kilku niewielkich pomieszczeniach możemy zobaczyć różne ekspozycje. Część z nich nadgryziona już nieco zębem czasu, co sprawia iż miejsce posiada specyficzny urok. Przebywając w nim możemy odnieść wrażenie, że dosłownie przenosimy się o te kilkanaście lat w czasie i stajemy się świadkami historii. Wystawy dotyczą ciekawostek i charakterystycznych elementów związanych z zawodem rybaka oraz szeroko pojętym rybołówstwem bałtyckim. W miesiącach letnich pojawiają się również ekspozycje sezonowe, które dotyczą np. mody plażowej na przestrzeni lat, czy też rodzajów piasków w różnych rejonach świata. Prawdopodobnie wielu turystów nie pała dużą sympatią do tego typu obiektów, jednak Muzeum Rybołówstwa w Niechorzu ma w sobie jakiś niepowtarzalny klimat, który powoduje że te kilkanaście minut spędzone na podziwianiu ekspozycji nie będzie czasem straconym. Muzeum jest bardzo korzystnie usytuowane, przy głównej ulicy Niechorza, blisko jego centrum.

Okolica ta obfituje w atrakcje i udogodnienia dla wczasowiczów. Noclegi Niechorze udostępnia często bardzo kameralne, więc wszyscy urlopowicze ceniący sobie bliskość środka miasta powinni coś tutaj dla siebie znaleźć. Dobrym wyborem powinna być willa "Morskie Oko", która oferuje luksusowe apartamenty z balkonami. Na pewno zadowoleni będą również wszyscy, którzy postanowią spędzić wypoczynek w pensjonacie "Pod Modrzewiem", a także w hotelu "New Corner".

Kolejną gratką dla miłośników naszego wybrzeża będzie wycieczka do znajdującego się w Niechorzu Parku Miniatur Latarni Morskich. Możemy zapoznać się w nim ze wszystkim latarniami morskimi, które znajdują się nad Bałtykiem. Latarnie są wiernie odwzorowane i utworzone z surowców nie ulegających niszczeniu pod wpływem czynników atmosferycznych. Przewodnicy opowiedzą nam o wszystkich ciekawostkach dotyczących latarni i ich często burzliwej historii. Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu powinien przyciągnąć uwagę najmłodszych. Dużo przestrzeni, zieleń, zabawa na świeżym powietrzu połączona z ciekawą i barwną ekspozycją, pozwolą naszym pociechom na miłe spędzenie czasu. Park Miniatur znajduje się nieco poza centrum miasta, ale w jego okolicy znajduje się kilka obiektów, które oferują nam szeroką bazę noclegową. Willa "Avena", pensjonat "Kormoran" czy też willa "Bryza" to tylko niektóre z nich. Jeśli poszukujemy miejsca nieco na uboczu, które znajduje się kilka minut marszu od centrum wioski to ta jej część będzie dobrym wyborem.