Mrągowo jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc nie tylko jeśli chodzi o województwo warmińsko-mazurskie, w którym jest położone, ale także o całą Polskę. Przybywający tu turyści bardzo sobie chwalą okoliczną przyrodę oraz dostępne w tym rejonie atrakcje. Znajdują się tam liczne oferty o bardzo zróżnicowanym standardzie (więcej: http://meteor-turystyka.pl pod „noclegi Mrągowo”), od pokoi gościnnych, poprzez apartamenty, pensjonaty, znakomite hotele, czy też prywatne kwatery. Są to propozycję na każdą kieszeń, bez wątpienia każdy tu znajdzie coś dla siebie.

Jedną z najciekawszych atrakcji znajdującą się w Mrągowie bez dwóch zdań jest Miasteczko Mrongoville. Jego historia sięga roku 2008, na kiedy to datowane jest jego powstanie. Idea miasteczka polega na jego aranżacji na styl pochodzący z dzikiego zachodu. To istnie westernowe miasteczko swój obecny fason i rozmiar zawdzięcza także dość pokaźnym dotacjom pochodzącym z unii.

Atrakcja ta ulokowana została na uboczu miasta, co miało na celu oddalenie się od zgiełku życia miejskiego i przeniesienie do zupełnie innych realiów. W miasteczku Mrongoville http://www.mrongoville.pl/ czas stanął w miejscu. Jest to jedyna w swoim rodzaju okazja, by niejako przenieść się w czasie. Już na wstępie nasza wyobraźnia może zacząć szybciej pracować przechodzimy bowiem obok wiekowego dyliżansu oraz nieszablonowej armaty. Miasteczko ulokowane jest na potężnym terenie, szacowanym aż na kilkanaście hektarów.

Na jego terenie znajdziemy także przerażające szubienice, niewielki amfiteatr, dla odważnych przygotowano Biuro Szeryfa czy też Saloon. Po terenie całego miasteczka przechadzają się liczni kowboje, uciekający przed nimi bandyci i złoczyńcy, damy saloonowe, jak również wspaniałej krwi rumaki. Szczęśliwcy będą mieli okazję zobaczyć rewolwerowe pojedynki, a także napad na bank. Po zwiedzeniu miasteczka, gdy już trochę zgłodniejemy poleca się udanie do jednej z tutejszych restauracji, której szef kuchni przygotuje dla nas niebanalne, przepyszne potrawy, które już być może wyszły z mody, jednak były serwowane dawnych czasach. Bez wątpienia zachwycą nas one swym niesamowitym i jedynym w swoim rodzaju smakiem. Co warte podkreślenia wstęp do tej siedziby atrakcji i przygody został zarządzeniem nowego szeryfa zniesiony od roku 2015.