Gąski  idealnie potwierdzają powiedzenie: małe jest piękne. To niewielka wioska, licząca około 500 stałych mieszkańców, położona w województwie zachodniopomorskim, bezpośrednio nad Morzem Bałtyckim. Cały fenomen wsi polega na tym, że nie jest to zatłoczony i głośny kurort, w którym nie można wypocząć w ciszy i spokoju, na leżaku na plaży. W większości dużych polskich miast, na Pomorzu, boryka się z problemem oblężenia, a także wszechobecnego hałasu, czy nawet bałaganu, spotykanego nie tylko na plażach, ale nawet na ulicach, czy w pobliżu ośrodków noclegowych. Taka sytuacja z pewnością nie będzie miała miejsca w Gąskach, które gwarantują orzeźwiające powietrze przepełnione jodem, a także szerokie, piaszczyste i czyste plaże, które skradły serca miłośnikom spokojnego relaksu. To doskonałe warunki, aby uzupełnić niedostatki witaminy D3, a także poczytać ulubioną książkę w tak spaniałej scenerii Morza Bałtyckiego, które urzeka nas swoją potęgą.

Ogromnym atutem miejscowości jest także bogata baza noclegowa, dzięki czemu turyści mają w czym wybierać. Latem najczęstszym rozwiązaniem jest nocleg w domkach letniskowych. Goście chętnie korzystają z tego typu nocowania przede wszystkim ze względu na nie wysokie ceny. Ponadto większość z nich położonych jest na atrakcyjnie zagospodarowanych terenach prywatnych, gdzie noclegi z miejscem na grill to bardzo powszechna opcja. Gąski to prawdziwy raj na ziemi, niby niewiele, a można przeżyć niezapomniane chwile.

Nad wioską góruje piękna, wybudowana z czerwonej cegły latarnia morska, której światło, przy sprzyjających warunkach, widoczne jest z odległości nawet 36 kilometrów. Całkowita wysokość budowli wynosi ponad 50 metrów, a z jej szczytu roztacza się fenomenalna panorama na błękitno–szare wody Bałtyku, a także najbliższą okolicę, którą stanowią niewielkie zabudowana pośród licznych drzew. Brak dużych zakładów przemysłowych w pobliżu korzystanie wpływa na stan powietrza oraz środowiska. To prawdziwa przyjemność oddychać tak czystym i orzeźwiającym powietrzem, wzbogaconym ponadto w magiczny jod, dla którego przyjeżdżają nie tylko Polacy, ale także nasi sąsiedzi, którzy zakochali się w przepięknych walorach turystycznych Pomorza.