Pogorzelica jest jedną z urokliwych miejscowości położonych w województwie zachodniopomorskim. Dlaczego warto ją odwiedzić? Duże znaczenie ma dobry mikroklimat, który sprzyja leczeniu dróg oddechowych. Warto jednak wspomnieć, że klimat to tylko jeden z wielu atutów tego letniska, nie brakuje tam bowiem atrakcji, które uprzyjemnią wakacyjny wypoczynek nawet najbardziej wymagającym urlopowiczom. Baza noclegowa jest istotnym punktem podczas planowania wakacyjnego wyjazdu. Na terenie Pogorzelicy wczasowicze mogą zatrzymać się w hotelu, apartamencie, ośrodku wczasowym, a także w prywatnej kwaterze. Ceny za pobyt są uzależnione od standardu i lokalizacji obiektu, jednakże najtańsze noclegi w Pogorzelicy można znaleźć nawet za 30 zł za jedną noc.

Jak w każdej nadmorskiej miejscowości plaża jest miejscem, które jest najliczniej odwiedzane przez wczasowiczów. W Pogorzelicy turyści mogą opalać się na plaży piaszczystej i szerokiej, mogą także korzystać ze strzeżonego kąpieliska (na terenie miejscowości znajduje się także kąpielisko niestrzeżone). Podczas pobytu w tej miejscowości warto wybrać się na spacer po malowniczej okolicy. Co prawda w samej Pogorzelicy nie ma wielu zabytków (jedynym budynkiem, na który warto zwrócić uwagę jest pochodzący z XIX wieku kościół św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, który wyróżnia się przede wszystkim za sprawą wysokiej wieży), jednak mimo to dobrze poświęcić parę godzin na spacer po letnisku – na uwagę zasługuje między innymi sosnowy bór bażynowy. W borze rośnie wrzos, zatem przy odrobienie szczęścia można podziwiać te fioletowe rośliny.

Innym miejscem idealnym na przechadzkę jest okolica jeziora Konarzewo, przy którym można się wyciszyć. Pobyt nad morzem to jednak nie tylko plażowanie i spacery. Podczas urlopu w Pogorzelicy można wybrać się do miejscowego parku linowego, aquaparku, czy na kręgielnię. Dobrym pomysłem może być również rowerowa wycieczka do pobliskiego Niechorza. To miejscowość, w której można zwiedzić Latarnię Morską (➪https://pl.wikipedia.org/wiki/Latarnia_Morska_Niechorze), na której szczyt prowadzi 210 schodów. Można stamtąd podziwiać panoramę Niechorza i okolic. Osoby lubiące oglądać latarnie morskie mogą wybrać się również do Parku Miniatur Latarni Morskich i tam obejrzeć mniejsze wersje wszystkich tego typu obiektów na polskim wybrzeżu.