Łagów to nie tylko piękne zabytki, ale również kraina wspaniałych jezior, które przyciągają turystów i wędkarzy z całej Polski. Warto się z nimi zapoznać.

Pierwszym z jezior jest Jezioro Łagowskie, które leży na terenie tutejszego parku krajobrazowego. Na brzegach od strony zachodniej i południowej znajdują się gęste lasy mieszane, w których dominuje buk. Jezioro to cieszy się ogromnym zainteresowaniem wędkarzy, ponieważ jest jednym z najbardziej zarybianych wód ogólnodostępnych. Rybą dominującą jest płoć, ale trafimy tu również na sumy, karpie, sielawy, trocie, węgorze czy sandacze, a także duże okazy okonia. Niektóre z nich ważą ponad dwa kilogramy. Nad brzegami jeziora jest duża wiata, gdzie schronimy się przed deszczem, a także możemy coś sobie zjeść. Wszelkie pozwolenia i informacje na temat wędkowania uzyskamy w miejscowym Kole PZW.

Drugim pięknym jeziorem jest Jezioro Trześniowskie. Jest ono jednym z najgłębszych jezior w kraju i pod wieloma względami jest wyjątkowe. Jego głębokość dochodzi prawie do 59 metrów. Brzegi jeziora w dużym stopniu mają charakter zbliżony do wybrzeży fiordowych, a jego wody mają dużą przezroczystość oraz pierwszą klasę czystości. Jezioro to jest prawdziwym rajem dla wędkarzy. Występują tu takie gatunki ryb jak troć jeziorowa, sielawa, węgorz, płoć, lin a także bardzo duże okazy leszcza, okonia czy szczupaka. Akwen otoczony jest lasami bukowymi i to właśnie tutaj odbywa się bardzo popularny filmowy festiwal „Lubuskie Lato Filmowe”. Niedaleko rozciągają się cudowne trasy na wycieczki rowerowe czy piesze.

Łagów jako miejsce wypoczynku na pewno nikogo nie zawiedzie. Szeroki wachlarz możliwości noclegowych sprawia, że każdy znajdzie tu dobre miejsce dla siebie. Rezerwacji noclegów można dokonać przez internet – wystarczy wpisać hasło: „noclegi Łagów” w wyszukiwarkę internetową, a pokaże nam się sporo wyników ofert miejsc do spania. Noclegi znajdziemy tu w licznych hostelach, pensjonatach czy kwaterach prywatnych. Z pewnością każdy wybierze coś dla siebie. W Łagowie niedaleko jeziora warto polecić „Ranczo Zapotoczny”, które oferuje gościom dwa eleganckie apartamenty. Oferują one telewizor z płaskim ekranem, szafę, duże łóżko oraz łazienkę z prysznicem, a także przestrzenną jadalnię z lodówką i czajnikiem elektrycznym. Przed budynkiem znajduje się słoneczny taras oraz ogród ze sprzętem do grillowania. Posiłki możemy przygotować samemu albo skorzystać z baru przekąskowego. Na specjalne życzenie możemy również dostać suchy prowiant na lunch, który zjemy albo w apartamencie, albo podczas rodzinnej wycieczki.